• 12 października- Święto Szkoły

  Dzień Edukacji Narodowej to święto polskiej oświaty ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

  W naszej szkole uroczystość z tej okazji odbyła się 12 października 2018 roku. Wydarzenie to swoją obecnością uświetnili: Piotr Łyżwa Burmistrz Miasta Bielawa, Kazimierz Rachowiecki Starszy Cechu, Barbara Buczek członek

  harmonux

  czytaj więcej
 • Znów zwyciężyliśmy !

  11 października 2018 roku w  Ziębicach odbyło się Rejonowe Spotkanie Przedstawicieli Samorządów  7 jednostek Ochotniczych Hufców Pracy DWK. Celem spotkania było wyłonienie dwóch delegatów do Wojewódzkiej Rady Młodzieży. Reprezentacja Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie Wiktoria Zakrzewska – uczennica klasy III wraz z Grzegorzem Paluszkiem uczniem klasy I godnie reprezentowali naszą młodzież i trzeba przyznać, że mieli przekonywujące argumenty oraz plany na przyszłe działania. Wiktoria jednogłośnie pokonała pozostałych rywali, Grzegorz wygrał w dogrywce z Mileną z OSiW w Ząbkowicach Śląskich. I tak laury zwycięstwa trafiły znów do nas.

  harmonux

  czytaj więcej
 • Urząd Pracy w Dzierżoniowie szkoli naszych uczniów

  08 października 2018 r. doradca zawodowy Urzędu Pracy w Dzierżoniowie odwiedził uczniów I i II klasy. Monitoring zawodów  powiatu dzierżoniowskiego, jak i całego województwa dolnośląskiego, obecna sytuacja na rynku pracy, zatrudnianie cudzoziemców  i po raz pierwszy zjawisko braku zawodów nadwyżkowych, a także formy wsparcia dla osób wchodzących na rynek pracy był jednym z  kilku ważnych tematów, jakie przygotowała dla naszej młodzieży Pani Dorota Matejaszek – doradca zawodowy na co dzień pracująca w PUP Dzierżoniów w Filii Bielawa. harmonux

  czytaj więcej
 • Konkurs „Wiedzy o Polsce i Czechach”

  W dniu 8 października br. uczestnicy Hufca Pracy w Dzierżoniowie wzięli udział w kolejnej edycji Konkursu Wiedzy o Polsce i Czechach w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Obywateli Ziemi Kłodzkiej  współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskie 2018. harmonux

  czytaj więcej
 • Lekcja europejska

  01  i 04 października 2018 r. w Zespole Szkół Cechu Rzemiosł Różnych  przeprowadzono lekcję europejską. Zajęcia zostały zorganizowane we współpracy z Dyrektorem Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych Panią Katarzyną Walczyk oraz Dyrektorem Biura Cechu Panią Katarzyną Wierzbicką.

  harmonux

  czytaj więcej
 • Wybory do Samorządu

  W dniach 28.09-04.10.2018  przeprowadzono wybory do Samorządu Uczniowskiego.  Każdy uczeń naszej szkoły miał możliwość oddania głosu,  na specjalnie przygotowanej do tego  karcie, na wybranego przez siebie kandydata.  O sprawowanie funkcji przewodniczącego szkoły ubiegało się 5 uczniów.

  harmonux

  czytaj więcej
 • Dzień Chłopaka

  Stałym elementem naszej szkolnej tradycji jest święto wszystkich chłopaków  starszych i młodszych  znane pod nazwą „Dzień Chłopaka”. Ze względu na specyfikę organizacyjną szkoły obchodzone jest w dwóch dniach. W tym roku zaczęło się w piątek  od życzeń i słodyczy ufundowanych przez Cech Rzemiosł Różnych,które wręczano wszystkim obecnym w szkole mężczyznom. Podobnie będzie również w poniedziałek.

  czytaj więcej
 • Jubileusz Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych

  Już 19 października br. uroczyste obchody z okazji 15-lecia Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie.

  czytaj więcej