ZAJĘCIA Z DORADCĄ ZAWODOWYM W HP DZIERŻONIÓW

23 października br. uczestnicy Hufca Pracy w Dzierżoniowie, będący uczniami ZSZ CRR i MP W Bielawie, spotkali się z doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery w Bielawie – Panią Edytą Stachowicz. Na początku zajęć doradca przypomniał młodzieży zakres działań jakie podejmuje Młodzieżowe Centrum Kariery w Bielawie. Tematem zajęć była natomiast integracja połączona z poznawaniem siebie, swoich zainteresowań i talentów. Młodzież podczas zajęć wypełniła test, który w zabawny sposób ukazał ich nastawienie do świata, wyzwań i zadań jakie stawia przed nimi życie.

Zajęcia miały na celu uświadomienie młodym ludziom jak ważne jest, aby  wykorzystywać swoje zdolności, predyspozycje, atuty, by w pełni radować się życiem i realizować się zarówno na płaszczyźnie  prywatnej jak  i zawodowej.

Kolejne zajęcia będą obejmowały tematykę dotyczącą rynku pracy, prowadzenia działalności gospodarczej, przygotowywania dokumentów aplikacyjnych, ćwiczenia umiejętności komunikacyjnych, współpracy z innymi, autoprezentacji. Zajęcia prowadzone będę cyklicznie we wszystkich grupach wychowawczych co pozwoli, by kończący szkołę uczestnicy byli partnerami dla swojego  pracodawcy i wzorowymi pracownikami.

Tekst, zdjęcia- Dorota Kożuszek- st. wychowawca Hufca Pracy w Dzierżoniowie