Informacje o szkole i Cechu Rzemiosł w roczniku bielawskim „Bibliotheca Bielaviana 2016”

24 października 2017 r. o godz. 17.30 mieliśmy przyjemność uczestniczyć  w bardzo ważnym wydarzeniu jakim jest coroczna promocja rocznika miejskiego „Bibliotheca Bielaviana 2016”.  Była to już ósma publikacja corocznego czasopisma wydawanego przez wydawnictwo Bibliotheca Bielaviana Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie.

Szkołę reprezentowała Alicja Kossowska – dyrektor, w imieniu Cechu na uroczystości obecny był Starzy Cechu – Kazimierz Rachowiecki z małżonką i Barbara Buczek – członek Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie.

Uroczystość otworzył występ zespołu Erato, a promocję prowadziła Urszula Ubych – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie i dr Rafał Brzeziński – redaktor rocznika „Bibliotheca Bielaviana”.

Z okazji promocji rocznika, Małgorzata Greiner – wiceburmistrz Bielawy pogratulowała i złożyła podziękowania  wszystkim, którzy współtworzyli rocznik „Bibliotheca Bielaviana 2016”. Następnie każdy z autorów i bohaterów wywiadów otrzymał pamiątkowy egzemplarz rocznika, a członkowie Orkiestry Dętej obchodzącej swoje siedemdziesięciolecie w podziękowaniu zagrali dwa utwory muzyczne.

Z tym większą satysfakcją odnotowujemy to wydarzenie, że wśród wielu ważnych wydarzeń  kulturalnych i społecznych dziejących się w Bielawie w minionym roku, nie zabrakło obszernych, ilustrowanych zdjęciami, informacji o działaniach szkoły i Cechu Rzemiosł Różnych  w roku 2016.

Zachęcamy uczniów, rodziców i sympatyków szkoły do zapoznania się z tą publikacją.