Wizyta w Urzędzie Miasta.

16 listopada 2015 r. uczniowie klasy III z Zasadniczej Szkoły Zawodowej CRRiMP w Bielawie w ramach wojewódzkiego programu edukacyjnego promującego środowisko „Tu żyjemy” udali się do Urzędu Miasta w Bielawie. Pierwszym etapem wycieczki było spotkanie z Burmistrzem Miasta Panem Piotrem Łyżwą i jego zastępczynią Panią Małgorzatą Greiner.

Młodzież  z zaciekawieniem wysłuchała informacji przekazywanych przez włodarza miasta nt. planów zagospodarowania i przyszłych inwestycji, burmistrz chętnie odpowiedział na zadane pytania. Uczniowie mieli okazję zobaczyć Salę Ślubów w Urzędzie Stanu Cywilnego o którego funkcjach opowiedziała kierowniczka Pani Barbara Grzyb oraz zostali zapoznani z  funkcjonowaniem poszczególnych referatów urzędu. Dowiedzieli się także,  że gdy będą chcieli załatwić sprawę w Urzędzie, a nie będą wiedzieć, gdzie się udać to zawsze mogą skorzystać z pomocy Biura Podawczego w którym pracownicy odpowiedzą na pytania i skierują do odpowiednich referatów. Najwięcej jednak satysfakcji trzecioklasistom sprawiła wizyta w Sali Rycerskiej, gdzie obradują bielawscy Radni. Każdy uczeń mógł zasiąść przy stole przy którym podejmowane są ważne decyzje dla miasta i mieszkańców. Pani Małgorzata Greiner opowiedziała pokrótce o pracy Rady Miasta, młodzi ludzie dowiedzieli się, ile trwa sesja, kto zajmuje miejsca w prezydium. Nowinką dla uczniów była informacja, że każdy z mieszkańców może uczestniczyć w sesji RM.

Celem przedsięwzięcia było przygotowanie młodych ludzi do aktywnego funkcjonowania we własnym środowisku, kształtowania poczucia przynależności lokalnej oraz poznanie instytucji użyteczności publicznej.

Małgorzata Bieżanowska