Spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej.

Uczniowie klasy II Zasadniczej Szkoły Zawodowej CRRiMP w Bielawie 16 listopada w ramach wojewódzkiego programu edukacyjno- profilaktycznego pn.: „Wiem, wiec jestem bezpieczny” spotkali się przedstawicielem Straży Miejskiej w Bielawie – Panią Agnieszkę Osiewała.

Podczas spotkania w szkole pt. „Bezpieczeństwo w ruchu lądowym” została przeprowadzona prelekcja połączona z prezentacją multimedialną oraz krótkimi filmami przestrzegającymi przed  nierozważnym poruszaniem się na drogach zarówno jako pieszy jak i kierowca pojazdu. Na wstępie strażniczka, pokrótce przedstawiła jaki zakres czynności Straży Miejskiej, czym na co dzień zajmują się funkcjonariusze oraz jakiej pomocy obywatele mogą oczekiwać od przedstawicieli tej instytucji. Funkcjonariuszka przypomniała i utrwaliła zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych osób pieszych i poruszających się na rowerze. Przypomniała młodym ludziom jakie są numery telefonów alarmowych, ale także jak właściwie z nich korzystać. Po projekcji krótkich filmów uczniowie wyciągnęli wnioski z nierozważnego przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, pisania SMS podczas prowadzenia samochodu, prowadzenie auta pod wpływem alkoholu, które w większości przypadków kończy się śmiercią nie tylko ich samych ale i całkiem przypadkowych osób. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem włączali się w dyskusję, byli bardzo aktywni, zadawali dużo nurtujących ich pytań.
Uczniowie zdobytą wiedzę na pewno wykorzystają w życiu codziennym.

Edyta Popiel