Międzyszkolne Potyczki Sportowe o Puchar Starszego Cechu

Zgodnie z utrwaloną już  tradycją szkoły, jak co roku w czerwcu odbyły się międzyszkolne potyczki sportowe. Poprzedzone były działaniami promującymi zdrowie w ramach projektu  współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie pn. „Bo zdrowie jest najważniejsze”.

W ramach tego zadania  wszyscy uczniowie wysłuchali wykładów połączonych z prezentacją multimedialną na temat : Żywienie a zdrowie i dobre samopoczucie oraz Higiena i estetyka przyrządzania i spożywania posiłków. Po wykładach przeprowadzony został test podsumowujący wiedzę z tego zakresu, a jej  praktyczne zastosowanie uczniowie mogli zademonstrować 8 czerwca w czasie Międzyszkolnych Potyczek Sportowych zorganizowanych w kompleksie boisk „Orlik”.

Grupa uczniów pod opieką nauczycieli przygotowała sałatki warzywne i owocowe, komponując je zgodnie
z zasadami zdrowego żywienia, degustacja zaplanowana została na podsumowanie projektu.

Zanim rozpoczęły się zmagania w różnych konkurencjach sportowych ,odbył się pokaz sztuk walki zaprezentowany przez zawodników Bebson Team w Bielawie. Zawodnicy zgłoszeni do potyczek i kibice  oraz zaproszeni goście z dużym zainteresowaniem obejrzeli tę prezentację dając wyraz uznania gorącą owacją.. Następnie rozpoczęły się zmagania 5 sześcioosobowych drużyn w konkurencjach sportowych opracowanych i prowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego Marka Jończego.

Mimo upału uczestnicy mieli do pokonania  wiele wyzwań m.in. wyścigi z przeszkodami, strzały do bramki, kwadrat zwinnościowy na czas, strzały do bramki z połowy boiska, rzuty do kosza.

Po bardzo ostrej i wyczerpującej walce wygrała drużyna reprezentująca gospodarzy, uzyskując najlepszy wynik.

II miejsce zajęli przedstawiciele Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 z oddziałami Gimnazjum.

III miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum.

 

Wśród 5 drużyn z różnych szkół nie  było przegranych .Wszyscy uczestnicy odnieśli sukces, bo sam udział w takim ciekawym i pożytecznym przedsięwzięciu przyniósł korzyści i był też dużym wyzwaniem.

Zdobywcy 3 pierwszych miejsc otrzymali puchary, medale i dyplomy ufundowane przez starszego Cechu – Kazimierza Rachowieckiego, pozostałe 2 drużyny i wszyscy opiekunowie otrzymali dyplomy i podziękowania.

Dekoracji uczestników  oraz wręczenia  pucharów  i dyplomów dokonywał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej -Włodzimierza Palucha w towarzystwie radnych Rady Miejskiej – Krzysztofa Możejko i Kamila Wojciechowskiego oraz dyrektor Biura Cechu – Katarzyny Wierzbickiej.

Na zakończenie imprezy odbył się pokaz sprzętu wraz z omówieniem akcji ratowniczej zaprezentowany przez przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielawie,

W Konkursie  na plakat stanowiący wizualizację zdrowego stylu życia i żywienia najlepsza okazała się drużyna reprezentująca Gimnazjum Gminne w Dzierżoniowie ,

II miejsce zajęli przedstawiciele Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 z oddziałami Gimnazjum.

 III miejsce przypadło w udziale reprezentantom Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi
i Oddziałami Gimnazjum,

wyróżnienie otrzymała drużyna reprezentująca .Szkołę Podstawową nr 10 z Oddziałami Sportowymi
i Oddziałami Gimnazjum.

Po zaciętych i wyczerpujących fizycznie zmaganiach uczestnicy potyczek, kibice i goście mogli delektować się sałatkami warzywnymi i owocowymi oraz kiełbaskami z grilla. Było kolorowo i zdrowo a na zakończenie rozgrywek okazało się, że również smacznie, co potwierdzili wszyscy, którzy mieli okazję degustować przygotowane kulinaria. Ekspozycję kolorowych plakatów można obejrzeć w siedzibie szkoły.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom gratulujemy i dziękujemy, za to, że włączyli się aktywnie w nasze przedsięwzięcie.