Jasełkowe łączenie pokoleń.

15 stycznia 2015 roku w zimowe przedpołudnie, uczniowie szkoły odwiedzili pensjonariuszy Państwowego Domu Opieki Społecznej w Bielawie z przedstawieniem o Bożym Narodzeniu.

Jak na jasełka przystało na scenie pojawiły się anioły, Maryja z Dzieciątkiem Jezus, święty Józef, pasterze, trzej królowie i gwiazda prowadząca do żłóbka. Znane wszystkim sceny z życia Świętej Rodziny przeplatane były wspólnym kolędowaniem.

Przedstawienie dostarczyło zarówno aktorom jak i podopiecznym ośrodka sporo radości, wzruszeń, a w oczach wielu zakręciła się łza. Aktorzy zostali ciepło przyjęci przez osoby starsze, które chętnie włączały się do wspólnego kolędowania, a na koniec nagrodzili ich gromkimi oklaskami. Po przedstawieniu kolędnicy wraz z kolędą poszli do pokoi pensjonariuszy, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogli obejrzeć jasełek w świetlicy. Młodzież swoim przyjściem, młodością i uśmiechem na twarzy sprawiła radość ludziom starszym, a spotkanie ze starszymi uczy młodych empatii i pokory wobec życia. Spotkanie połączyło pokolenia, a niejednemu uczniowi także zakręciła się łezka w oku.

Nad całością przedstawienia czuwała Pani Jadwiga Łakomska. Na pożegnanie uczestnicy wręczyli wszystkim zebranym odrobinę słodkości.