„Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II”

27 marca 2017 roku uczniowie trzeciej klasy ZSZ CRRiMP w Bielawie uczestniczyli w spotkaniu informacyjnym w ramach rządowego programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II” dotyczącym Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, które zostało zorganizowane  z inicjatywy Bielawskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Młodzież szkół ponadgimnazjalnych mogła dowiedzieć się jak skorzystać ze wsparcia finansowego w formie niskooprocentowanej pożyczki na podjęcie własnej działalności gospodarczej. Na wstępie Burmistrz Bielawy – Pan Piotr Łyżwa, w nawiązaniu do tematu spotkania przypomniał, iż na terenie naszego miasta, znajduje się szereg instytucji wspierających przedsiębiorczych ludzi, którzy chcieliby rozpocząć własną przygodę z biznesem. Skuteczny wymiar pomocy, proponowany przez instytucję Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, zrelacjonował Pan Stanisław Jurcewicz – prezes bielawskiego BARL. Przytoczył wszystkie atuty tejże instytucji, która niezawodnie sprzyja budowaniu odpowiednich warunków ekonomicznych i dąży między innymi do tworzenia nowych miejsc pracy oraz pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania programów gospodarczych i inwestycyjnych. Holistyczne informacje na temat finansowania i realizowania trzech projektów na terenie Dolnego Śląska a w szczególności rządowego programu „Wsparcie w starcie”, przybliżył  pan Damian Walaszczyk- starszy specjalista ds. finansowych.
Spotkanie było bardzo inspirujące zważywszy na to, iż wielu ze słuchaczy po ukończeniu szkoły będzie szukać wsparcia na utworzenie własnych mniejszych czy większych przedsiębiorstw. Miejmy nadzieję, że młodzi ludzie uwierzą w swój potencjał podparty wiedzą i  praktyką  zawodową, bo kto ma dobry pomysł, właściwych ludzi i pewien kapitał niewątpliwie zdoła w biznesie wszystko.

Edyta Popiel