MACIEK NA PODIUM!!!

Uncategorized

W dniu 30.03.br. uczestnicy Hufca Pracy w Dzierżoniowie Adrianna Szmyt i Maciej Orawiec reprezentowali naszą jednostkę podczas finału XII Wojewódzkiego Konkursu „Wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla młodzieży zatrudnionej w ramach OHP”.

Konkurrs został przeprowadzony w siedzibie Ośrodka Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu. Organizatorami konkursu była Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP oraz Państwowa Inspekcja Pracy – Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu. Patronat Honorowy nad konkursem objął Dolnośląski Kurator Oświaty. Konkurs rozpoczął się od powitania młodzieży i opiekunów przez panią Mariolę Skorupkę- Kierownika Zespołu ds. Kształcenia i wychowania DWK OHP oraz panią Marię Michoń- zastępcę Okręgowego Inspektora Pracy we Wrocławiu ds. prawno-organizacyjnych, które powitały laureatów etapu w jednostkach terenowych i życzyły powodzenia na teście. Do finału zakwalifikowało się 42 uczestników. Zakres tematyczny konkursu obejmował znajomość problematyki  zasad bezpieczeństwa i higieny pracy  z elementami prawa pracy oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Po rozwiązaniu testu młodzież uczestniczyła dodatkowo w specjalnym spotkaniu z doradcą zawodowym  z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej we Wrocławiu podczas którego w formie warsztatowej przeprowadzono zajęcia nt. „ Rozwój własny-poznanie wartości ważnych dla projektowania przyszłości”. W tym czasie obradowali członkowie komisji konkursowej, którzy musieli przeprowadzić dogrywkę, aby wyłonić zwycięzców II i III miejsca. Drugie miejsce przypadło naszemu podopiecznemu – uczniowi klasy I Maciejowi Orawcowi, który pilnie przygotowywał się do konkursu przez kilka  tygodni. To dowód na to, że sumienność popłaca.

Maciek oprócz cennej nagrody  rzeczowej oraz pamiątkowego dyplomu zdobył wiedzę,  która przyda mu się przez całe życie zawodowe.  GRATULUJEMY!!!

 

Dorota Kożuszek- st. wychowawca Hufca Pracy w Dzierżoniowie

 

Skip to content