Od dzisiaj nie palę

Zgodnie ze szkolnym programem wychowawczo-profilaktycznym, w listopadzie przeprowadzono wśród uczniów różne działania propagujące zdrowy styl życia, życia wolnego od nałogu nikotynowego.

Prelekcję na ten temat przygotował psycholog szkolny –Paweł Sukniewicz i zaprezentował uczniom,  informując ich o przyczynach i skutkach nałogu nikotynowego.

Swoistym utrwaleniem tej wiedzy był  wewnątrzszkolny konkurs na plakat  propagujący alternatywny wybór –  jabłko zamiast papierosa. Spośród przygotowanych prac wybrano dwie  najciekawsze i zgłoszono je do udziału w Powiatowym Konkursie na plakat pod hasłem „Jabłko zamiast papierosa”- cyklicznie realizowanym w Zespole Szkół  nr 2 w Dzierżoniowie. Twórców  zgłoszonych na konkurs plakatów nagrodzono dyplomami a autorów wszystkich prac, w podziękowaniu, obdarowano słodkimi nagrodami w szkole. Autorami plakatów byli: Kamila Bujanowska, Krzysztof Filak, Eliza Piotryk, Patrycja Stolarczyk.

Na zakończenie akcji wszystkich uczniów  obecnych w szkole i ich nauczycieli poczęstowano  jabłkami  z nadzieją , że hasło „od dzisiaj nie palę” się urzeczywistni.