Nasz pomysł na biznes.

Uncategorized

Uczniowie ZSZ CRRiMP w Bielawie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 19 października uczestniczyli w spotkaniach z doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery w Dzierżoniowie  panią Joanną Kosowską, która przybliżyła młodzieży idę OTK oraz podkreśliła znaczenie doradcy w planowaniu kariery zawodowej.

W zajęciach wzięli udział uczniowie drugiej i trzeciej klasy, którzy podzieleni na grupy mieli stworzyć w formie plakatu swój pomysł na biznes z podziałem zadań dla każdego z nich, przy czym musieli wykazać się dużą  kreatywnością. Początkowo zadanie wydawało się młodym ludziom bardzo trudne, długo dyskutowali nad  typem ich firmy, często były to kwestie sporne wśród członków poszczególnych grup. Ale po chwili pomysły same spływały, a arkusze szarego papieru zapełniały się kolorowymi wpisami i rysunkami. Każdemu została przypisana funkcja w firmie, np. pomysłem jednej z grup na biznes był  trzygwiazdkowy hotel nad jeziorem w spokojnej okolicy i członkowie tej grupy wcielili się w: managera, recepcjonistkę, pokojówkę, kierowcę, ochraniarza, kucharza, kelnera, konsjerża, ogrodnika i konserwatora. Przedstawiciele grup prezentując na koniec prace mówili o tym, dlaczego akurat taki pomysł na biznes a nie inny, jak zamierzają na tym zarobić, co powoduje, że dany pomysł jest opłacalny i dlaczego do poszczególnych zadań zostały przydzielone akurat te osoby.

Ćwiczenie miało na celu ukazanie młodzieży  jak ważna jest w życiu kreatywność, pomysłowość, praca w grupie oraz odpowiedni podział ról w zespole, a samo spotkanie włączenie młodych ludzi w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery i przypomnienie roli doradcy zawodowego w naszym życiu. W szkole przygotowano także gazetkę  na temat OTK  i działań jakie w tygodniu kariery będą podejmowane w powiecie dzierżoniowskim na rzecz społeczności lokalnej.

 

Małgorzata Bieżanowska

Skip to content