Zagrożenia w sieci – „Sexting”

Aktualności

„Seksting” – czyli zagrożenia płynące z udostępniania swoich danych, wysyłaniu zdjęć, tekstów o tematyce seksualnej drogą elektroniczną. Warsztaty z uczniami prowadziła p. Edyta Popiel /wychowawca HP w Dzierżoniowie/.

Młodzież wysłuchała wypowiedzi seksuologa, który przestrzegał przed upublicznianiem zdjęć osób bez ich wiedzy i zgody, przypominając, że zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego grozi za to od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Młodzi ludzie, rozpowszechniając erotyczne zdjęcia np. swoich byłych partnerów, często nie mają też świadomości, a wręcz nie wiedzą, że tak naprawdę mogą być wykorzystane przeciwko nim lub użyte do szantażu. W drugiej części spotkania był film pt. „ Na zawsze” /promujący akcję „Myślę więc nie ślę”

Fundacji „Dzieci niczyje”/ ukazujący problem umieszczania zdjęć o charakterze seksualnym na Facebooku, które doprowadzają do traumatycznych doświadczeń bohaterów.

Wniosek – przesyłanie sobie nagich, półnagich zdjęć w prywatnym, dwuosobowym gronie nie niesie wielkiego zagrożenia, natomiast wyciek tych zdjęć do Internetu niesie lawinę przykrych zdarzeń i młodzi ludzi muszą o tym pamiętać.