22 grudnia

22 grudnia, w ostatni dzień zajęć szkolnych przed świąteczną przerwą bożonarodzeniową, odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne uczniów szkoły z nauczycielami, pracownikami szkoły i Cechu, Zarządem Cechu oraz szczególnymi gośćmi w osobach: przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Dragana, Stanisława Jurcewicza  prezesa BARL, księży Krzysztofa Pełecha i Cezarego  Ciupiaka. Wśród gości nie zabrakło  Przyjaciół Szkoły-Ewy Glury, Mirosława Przychodniaka , gościł u nas również prezes MZBM Janusz Cąber.

Dyrektor szkoły Alicja Kossowska po przywitaniu znakomitych gości przypomniała zebranym tradycje i znaczenie świąt Bożego Narodzenia. Zadedykowała wszystkim prezentację multimedialną zawierającą życzenia wyrażone słowami wielkich poetów  z piękną, wzruszającą  „Kolędą dla nieobecnych”. Życzyła wszystkim, aby magia wieczerzy wigilijnej się spełniła, święta upłynęły w życzliwej i radosnej atmosferze, pełnej miłości i wzajemnego zrozumienia. a w nowym  nadchodzącym roku 2017 życzyła wielu satysfakcjonujących chwil , radości z osiągnięć w pracy zawodowej, sukcesów w pracy  nad sobą. Życzenia w imieniu Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie złożyła dyrektor Biura Katarzyna Wierzbicka. W imieniu gości głos zabrał Zbigniew Dragan oraz ksiądz Krzysztof Pełech składając wszystkim zebranym życzenia świąteczne. Atmosferę spotkania podtrzymali szkolni aktorzy, którzy pod opieką pedagog szkolnej Edyty Popiel, słowami Władysława Reymonta twórcy powieści „Chłopi” opowiedzieli jak wyglądało Boże Narodzenie we wsi Lipce.

Podsumowując to wydarzenie można stwierdzić, że upłynęło w uroczystej i podniosłej atmosferze, a dla uczniów było ważne i pouczające. Poprzedziła je wigilia zorganizowana przez klasę I wraz z wychowawczynią Małgorzatą Bieżanowską ,w czasie której, przy suto zastawionym tradycyjnymi potrawami stole, uczniowie składali sobie nawzajem życzenia i wprowadzili prawdziwie świąteczny nastrój.