SNAP czyli Stop Narkomanii, Alkoholizmowi, Przemocy

9 stycznia w szkole gościł Piotr Stępniak konsultant ds.. profilaktyki uzależnień reprezentujący fundację  SNAP czyli Stop Narkomanii, Alkoholizmowi, Przemocy.  Jest to nawrócony gangster, który obecnie poświęca swój czas ,by przestrzegać innych, opowiadając im o swoich błędach i występkach oraz przemianie jaka dokonała się pod wpływem wiary. Człowiek ten  poświęca swoje życie, by ratować innych.

Towarzyszyły mu Małgorzata Wnuk Lipińska, Elżbieta Stępniak i Łukasz gitarzysta. Zgromadzeni  w sali uczniowie z uwagą i w dużym skupieniu wysłuchali historii z życia prelegentów, którzy w prostych, ale przejmujących słowach pokazali na własnym przykładzie, jak łatwo ulec pokusom i zboczyć z prostej życiowej drogi .Podkreślali rolę rodziny ukazując ją jako najważniejszy czynnik kształtujący człowieka od dziecka do dorosłości. Przestrzegali przy pomocy własnych historii, filmów i piosenek przed rujnującym wpływem alkoholu i narkotyków na życie ludzkie. Zwrócili uwagę, że życie jest darem bezcennym i warto każdego dnia o ten dar walczyć, a ich własne życie ukazuje, że w walce tej można odnieść zwycięstwo i  pokonać własne słabości, trzeba tylko mocno uwierzyć i pracować nad sobą. Ze spotkania wypływa następujące przesłanie dla młodych ludzi, że ty też możesz zmienić swoje życie jeśli tylko tego mocno pragniesz i zdobędziesz się na wysiłek pracy nad sobą oraz głęboko uwierzysz ,że można. Prelegenci dali świadectwo, że ich życie całkowicie się zmieniło, a więc Twoje też może się zmienić.