Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Nadszedł długo oczekiwany moment dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie. 26 czerwca 2020r. uczniowie naszej szkoły po dość długi okresie nieobecności zawitali w murach szkoły aby odebrać świadectwa promocyjne oraz ukończenia Branżowej Szkoły I Stopnia Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie. Było nam bardzo miło przywitać naszych uczniów po tak długiej nieobecności oraz wręczyć świadectwa osobiście.

Rok szkolny 2019/2020 był rokiem, który przyniósł wiele niespodzianek. W związku z niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się koronawirusa, w drugiej połowie roku szkolnego zajęcia w szkolne zostały zawieszone, a kształcenie odbywało się w zdalnie. Przejście na system zdalnego nauczania było dla wszystkich zarówno dyrektorów, nauczycieli, uczniów, jak i również rodziców dużym wyzwaniem, lecz dzięki determinacji i zaangażowaniu wszystkich nauka zdalna w naszej szkole przebiegła bez większych problemów.

W związku z trwająca sytuacją epidemiczną w Polsce, zakończenie roku szkolnego odbyło się w kameralnej atmosferze z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dzięki temu, że każda klasa miała zakończenie roku na osobną godzinę, pani dyrektor Katarzyna Walczyk wraz z wychowawcami osobiście wręczyła świadectwa wszystkim uczniom oraz pogratulowała uczniom wyróżnionym za bardzo dobre wyniki w nauce. Jest nam bardzo miło oświadczyć, że w tym roku szkolnym Prymusem Szkoły została Sara Filozof z klasy IB. Sara uzyskała najlepsze wyniki w nauce, świadectwo z wyróżnieniem oraz bardzo dobrą ocenę z praktycznej nauce zawodu.

W trakcie uroczystości pożegnania absolwentów obecna również była Katarzyna Wierzbicka Dyrektor Biura Cechu, która wyróżniła uczniów najlepszych z praktycznej nauki zawodu w roku szkolnym 2019/2020. Swoje wyróżnienia wręczyła także Komendant Hufca Pracy w Dzierżoniowie pani Jadwiga Hajduk-Stalica uczniom, którzy zaangażowali się mimo tej trudnej sytuacji w przedsięwzięcia organizowane przez Hufiec Pracy.

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego pani dyrektor przeczytała list Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piątkowskiego skierowany do Dyrektorów, Nauczycieli Uczniów i Rodziców. W swoim liście Minister Edukacji Narodowej dziękuje dyrektorom szkół za zorganizowanie pracy w zupełnie nowych warunkach i wspieranie nauczycieli oraz skierował słowa uznania za profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych. Podziękował także uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, a rodzicom za okazaną pomoc. Podkreślił, że zawieszenie zajęć i kształcenie na odległość to niecodzienna i trudna sytuacja, w szczególności dla uczniów pozbawionych bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami. Zaznaczył, że wszyscy będziemy czerpać z niej naukę oraz doświadczenie na przyszłość. Nowe narzędzia, metody pracy i komunikacji, a także umiejętności i kompetencje wypracowane podczas nauki zdalnej pozostaną z nami na dłużej i z powodzeniem będą mogły być wykorzystywane w procesie nauczania i uczenia się.

Na końcu życzył spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku oraz wyraził nadzieję na to, że chciałby, aby zbliżające się wakacje pozwoliły na odpoczynek od codziennych obowiązków i dały energię oraz inspirację do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.

Pani dyrektor również złożyła uczniom życzenia spokojnych wakacji oraz miłego wypoczynku, oraz wyraziła nadzieję, że spotkamy się we wrześniu już w murach szkolnych.