Z wizytą w schronisku dla niechcianych zwierząt

21 grudnia uczniowie Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych odwiedzili Schronisko dla zwierząt w Gilowie przekazując właścicielowi zebrane w szkole koce, ręczniki, kołdry i karmę dla jego podopiecznych. Wielkie wrażenie wywarła opowieść właściciela, dla którego schronisko jest nie tylko miejscem pracy, ale przede wszystkim pasją i sposobem na życie.

Wielki podziw wzbudziła postawa człowieka, który z takim zaangażowaniem pomaga zwierzętom w każdym dniu, zarówno na co dzień jak i w święta, niezależnie od pogody i stanu zdrowia. Widać, że obdarza zwierzęta ogromną miłością, kocha to co robi i nie wyobraża sobie innego miejsca dla siebie. Na nowo stworzył miejsce przyjazne bezdomnym psom, które w schronisku mają zapewnioną opiekę i troskę, fachową pomoc weterynarza w razie potrzeby i opiekę psychologa. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści i byli pod jej wrażeniem, co mamy nadzieję, że w przyszłości zaowocuje pracą na rzecz zwierząt, a one bardzo tego potrzebują.