Wycieczka do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie

Jednym z podstawowych zadań szkoły jest właściwe wychowanie do życia w społeczeństwie i szeroko rozumiana profilaktyka. W dniu 30 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły odbyli wycieczkę do Aresztu Śledczego przy ulicy Ząbkowickiej 53 w Dzierżoniowie.   W czasie wycieczki wszyscy zostali oprowadzeni po areszcie. Młodzież naszej szkoły zobaczyła życie codzienne osadzonych, jak funkcjonują więźniowie oraz jakie obowiązują ich zasady.

Uczniowie mogli także zobaczyć z bliska, co to jest izolatka, jak wygląda stołówka więzienna oraz jak spędzają swój czas osadzeni w dzierżoniowskim więzieniu. Należy także wspomnieć, że uczniowie mogli spotkać się z osadzonymi w czasie, kiedy ci wykonywali swoje pracę w bibliotece więziennej. Na spotkaniu młodzież rozmawiała z osadzonymi o tym, jak wygląda życie w więzieniu.

Dzięki tego typu spotkaniom staramy się uświadomić młodym ludziom to, że poprzez nieodpowiedzialne i niezgodne z prawem zachowania można sobie bardzo łatwo zmarnować życie.  Każdy jest odpowiedzialny za swoje zachowanie i tylko od niego zależy jak będzie wyglądało jego życie.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu edukacyjno-profilaktycznego „Wiem, więc jestem bezpieczny”.