Wspólne grillowanie

Poniedziałek w Zasadniczej Szkole Zawodowej CRR i MP w Bielawie kolejny raz był bardzo atrakcyjny i „smaczny, a to za sprawą Pani Agaty Zwierzyny, szefowej kuchni restauracji „ Tam gdzie zawsze…” w Bielawie , a przede wszystkim dań przez nią przygotowanych oraz uczniów, którzy od paru tygodni testują swoje umiejętności kulinarne, manualne przy krojeniu i obieraniu warzyw, owoców, a także sprawdzają swoje wyczucie smaku przy doborze składników i doprawianiu dań.

Tym razem odbyło się podsumowanie projektu „ Czas na aktywność” realizowanego przy współpracy z Wielobranżową Spółdzielnią Socjalną „Arte” oraz Stowarzyszeniem Nowa Nadzieja. Pogoda dopisała, i była idealna na wspólne grillowanie. Na rozgrzane ruszta trafiły nie tylko tradycyjne kiełbaski, ale także kotlety na burgery, szparagi zawijane w boczku, ananasy, melony oraz warzywa. Świeżości dodały sałatki przygotowane z dodatkiem mozarelli oraz oryginalnego sera koziego. Na deser delektowaliśmy się świeżymi owocami i pysznym sokiem jabłkowym. We wspólnym grillowaniu wzięli udział nie tylko uczniowie –beneficjenci projektu, ale także wychowawcy, nauczyciele, dyrekcja szkoły i Cechu, przyjaciele szkoły. Był to bardzo udany dzień, podsumowujący wspólne działania i wieńczący zaangażowanie całej społeczności szkolnej.

Dorota Kożuszek

HP Dzierżoniów