Wojewódzkie Mistrzostwa Strzeleckie Młodzieży

Drużyna w składzie Natalia Siuty, Marcin Czerkawski i Andrzej Jasiński wraz z opiekunem Jadwigą Hajduk-Stalicą- Komendantem dzierżoniowskiego Hufca Pracy na brali udział w „Wojewódzkich Mistrzostwach Strzeleckich Młodzieży OHP Dolnego Śląska”, które odbyły się w Ząbkowicach 9 maja 2019 roku.  Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, rywalizacja zagrzewała naszych zawodników do boju i nie zniechęciła nikogo. Nasi zawodnicy zmierzyli się w każdej konkurencji. Brali udział w biegach zarówno w kategorii chłopców , jak i dziewczyn- w rzucie granatem, strzelaniu z karabinka oraz konkursie wiedzy patriotyczno-historycznym organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu.

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych naszych zawodników duch walki nie opuszczał, mimo iż nie przyjechali z wieńcem zwycięstwa, to  też czują się zwycięzcami.

Uczniowie pokazali swoją niezłomną postawą, że dadzą radę w każdych warunkach i potrafią walczyć.

Nasza reprezentacja  to uczniowie trzeciej i zarazem ostatniej klasy Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie.  Swoją dojrzałą postawą godnie nas zaprezentowali na szczeblu wojewódzkim. Jesteśmy z nich dumni i wiemy, że dadzą sobie radę w przyszłości i nic nie jest ich w stanie złamać. Dla młodszych koleżanek i kolegów mogą być wzorem do naśladowania. Pamiętajmy, że ważne w edukacji oprócz wykształcenia jest wychowanie naszej młodzieży.

W bielawskiej szkole cechowej  szczególną uwagę zwraca się na ten aspekt i nie zapomnijmy, że szkoła kształci potrzebnych na rynku zawodowców. Obecny rynek cierpi na brak wykwalifikowanych fachowców,  a nasza szkoła  w świat wypuszcza właśnie takie właśnie osoby.

Gratulujemy naszym uczniom!