„Watro wiedzieć”

9 maja uczniowie klasy II i III odwiedzili siedzibę Bielawskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. W Sali konferencyjnej obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez prezesa BARL pana Stanisława Jurewicza nt. możliwości i preferencyjnych warunków, jakie Bielawska Agencja Rozwoju Regionalnego stwarza młodym ludziom, którzy chcieliby po ukończeniu szkoły rozpocząć własną działalność gospodarczą. W spotkaniu uczestniczyła także dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dzierżoniowie pani Agnieszka Walawska, która przekazała naszym uczestnikom wskazówki dotyczące korzystania z różnych form wsparcia  i środków finansowych jakie urząd proponuje młodzieży do 30 roku życia.

Celem Bielawskiego Inkubatora Przedsiębiorczości jest przeciwdziałanie bezrobociu poprzez promowanie przedsiębiorczości, stwarzanie preferencyjnych warunków do powstawania nowych i rozwoju już istniejących  firm i przedsiębiorstw, dlatego warto, by młodzi ludzie po ukończeniu szkoły wiedzieli, gdzie się zwrócić, gdzie szukać pomocy  i gdzie otrzymać wsparcie zawodowe.

Małgorzata Bieżanowska