Światowy Dzień Walki z AIDS

W związku ze Światowym Dniem Walki z AIDS w szkole przeprowadzona został specjalna lekcja wychowawcza poświęcona tej tematyce. Uczniowie uzyskali podstawowe informacje o drogach zakażenia, nosicielstwie, przebiegu pełnoobjawowej choroby, a przede wszystkim jak się przed nią uchronić.

Obejrzeli również filmy poświęcone tej tematyce Pierwszy z nich to „Filadelfia” film uznawany za jeden z pierwszych i najważniejszych filmów poruszających problem AIDS. Doceniony przez widzów i krytykę film uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami m.in. statuetką Oscara dla Toma Hanksa – odtwórcy głównej roli, oraz dla Bruce’a Springsteena za utwór otwierający pt. oraz drugi film „Witaj w klubie”, którego fabuła koncentruje się na postaci Rona, elektryka i jeźdźca rodeo, który dowiaduje się, że jest zainfekowany wirusem HIV i pozostało mu 30 dni życia, W czasie który mu pozostał chce pomóc sobie i innym zainfekowanym wirusem poprzez alternatywne formy terapii.

Młodzież z zainteresowaniem i zadowoleniem uczestniczyła w tych wartościowych formach lekcji.