Spotkanie wielkanocne

„Na stole święcone, a obok baranek, koszyczek pełny barwnych pisanek i tak znamienne  w polskim krajobrazie w bukiecie srebrzyste, wiosenne bazie. Zielony barwinek, fiołki i żonkile Barwami stroją uroczyste chwile. W dom polski wiosna wchodzi na spotkanie, gdy wielkanocne na stole śniadanie”.

Wielkanoc to jedno z najradośniejszych świąt, poprzedzone świątecznymi przygotowaniami  i troską o szczególny nastrój. To wyjątkowy czas w roku, gdy wokół pojawiają się pierwsze bazie i pierwiosnki. Czas skłaniający do refleksji i zadumy. Zgodnie z wielkanocną tradycją w naszej szkolne przy świątecznym stole spotkali się pracownicy Cechu, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście.  Spotkanie rozpoczęto od życzeń, które złożyła dyrekcja szkoły  Alicja Kossowska oraz Katarzyna Walczyk oraz Dyrektor Biura Cechu Katarzyna Wierzbicka.  Na spotkaniu wielkanocnym  w naszej szkole gościliśmy między innymi zastępcę Burmistrza Miasta Bielawa Panią Jadwigę Horanin, która również złożyła wszystkim życzenia świąteczne, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Pana Włodzimierza Palucha, Radnych Miasta Bielawa: Kamila Wojciechowskiego, oraz Krzysztofa Możejko, Prezesa Bielawskiej Agencji Rozwoju Lokalnego Pana Stanisława Jurcewicza, Honorowych Przyjaciół Szkoły Panią Ewę Glurę oraz Pana Mirosława Przychodniaka, Komendant Hufca Pracy w Dzierżoniowie  Panią Jadwigę Hajduk- Stalicę wraz z pracownikami oraz Komendant Hufca Pracy w Bielawie Panią Zofię Studnicką również z pracownikami, Panią Kingę Kowalczyk międzynarodowego reżysera filmowego. Przepięknie nakryte stoły i wiosenne dekoracje zachęcały wszystkich do świętowania. Ponadto dzięki życzliwości pracowników oraz nauczycieli na stole znalazło się wiele świątecznych przysmaków. Nie zabrakło również wspólnych rozmów przy bogato zastawionym świątecznym stole.