Przypominamy przepisy z prawa pracy

Kontynuując przygotowania do Wojewódzkiego Konkursu „ Wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla młodzieży zatrudnionej w ramach OHP” w dniu 09 marca br. zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielką Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu- Oddział w Wałbrzychu- Renatą Dzierzgowską.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I Branżowej Szkoły I Stopnia oraz klasy VII. Tematyka szkolenia pozwoliła przybliżyć przepisy z zakresu podstawowych praw i obowiązków pracodawcy i pracownika, ich odpowiedzialności za nieprzestrzeganie przepisów i dyscypliny pracy, zasad zawierania umów o pracę, Pani Dzierzgowska wyjaśniała pojęcia dotyczące stosunku pracy oraz innych przepisów wynikających z kodeksu pracy. Podczas spotkania wykorzystano prezentację multimedialną, ulotki oraz materiały szkoleniowe.

Przekazane informacje pomogą młodzieży na bardziej świadome i bezpieczne wykonywanie swoich obowiązków podczas praktyk zawodowych, ale także później, kiedy wejdą na rynek pracy. Najważniejszym celem spotkania było przekazanie podstawowych informacji z zakresu kultury pracy i zasad BHP oraz przygotowanie do Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o BHP. Zajęcia zakończyły się testem sprawdzającym wiedzę, który pozwoli koordynatorowi konkursu wyłonić reprezentantów do  wojewódzkiego   etapu. Jednocześnie zachęcamy uczniów do udziału w  Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Bezpieczeństwo i higiena pracy”, który trwa do 22 marca br.