„Pomidor”

Jednym z podstawowych zadań naszej szkoły jest adaptacja nowych uczniów w nowym środowisku, popularyzowanie zdrowego stylu życia oraz integracja przez zabawę.

W dniu 13 września 2018 roku uczniowie klasy I wzięli udział w zabawach integracyjnych, przygotowanych przez przebraną na pomidorowo kadrę. Na początek każdy  z uczestników otrzymał pomidora z imieniem, który nieco ułatwił poznanie siebie. Następnie w kręgu każdy musiał wymienić wszystkie imiona po kolei, starając się zapamiętać jak najwięcej.

Po wylosowaniu karteczek, które jednocześnie podzieliły uczestników na grupy, przystąpiono do „Pomidorowych konkurencji”. Podczas jednej z nich  młodzież miała za zadanie trafić pomidorem do kosza. Każde udane trafienie liczyło się jako zdobyty punkt dla danej drużyny. Później młodzież wzięła udział w takich konkurencjach jak jedzenie pomidora na czas oraz slalomie z pomidorem na łyżce. Uczestnicy wraz z wychowawcami   i nauczycielami przygotowali sałatki i napoje warzywne, których głównym składnikiem był pomidor.

Takie działania  mają na celu wspólną zabawę   i integrację nowych uczniów. Nasz cel został osiągnięty, ponieważ młodzieży zabawa tak się spodobała, że zażyczyła sobie kolejną imprezę pt. „Owocowe szaleństwo”.