Młodzież i seniorzy – pokonywanie barier pokoleniowych

23 stycznia br. uczniowie naszej szkoły odwiedzili seniorów przebywających w  Zespole Ośrodków Wsparcia. Działanie było prowadzone w ramach Klubu Aktywnych, którego założeniem jest kształtowanie w sobie wrażliwości na potrzeby innych. Młodzi odczytali wiersze skierowane do Seniorów –pensjonariuszy- aby pokazać im jacy są ważni .

Nawiązano również do Dnia Babci i Dziadka obchodzonego 21 i 22 stycznia,  aby podkreślić uroczystość tych dni, złożyli najszczersze życzenia z tej okazji oraz obdarzyli ich własnoręcznie zrobionymi kartkami. Seniorzy życzyli młodzieży samych szóstek oraz sukcesów w dalszej  karierze szkolnej.

Podopieczni Zespołu Ośrodków Wsparcia zapraszali młodzież do częstszego odwiedzania ich w placówce. Tego typu spotkania są doskonałym przykładem działań międzypokoleniowych, uczą młodych ludzi jak dzielić się wiedzą i doświadczeniem, są świetnym impulsem do pracy na rzecz lokalnej społeczności i wzbogacają naszą codzienność.