Jarmark Bożonarodzeniowy

Społeczność  Zespołu Szkól  Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie, w ścisłej współpracy  z Cechem Rzemiosł Różnych i rzemieślnikami,  aktywnie włączyła się w organizację i przebieg Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbył się 16 grudnia na bielawskim rynku.Wśród wielu kramów bogato iluminowanych i pięknie przystrojonych , widoczny był również nasz, przygotowany wspólnymi siłami szkoły i Cechu. Wyróżniał się bogatą ofertą przygotowanych przez uczniów i pracowników stroików, ozdób  i  kart świątecznych, różnorodnych figurek wykonanych z masy gipsowej, szopek  różnej wielkości oraz  tradycyjnego sianka na stół wigilijny.

Wśród zwiedzających nie brakowało amatorów chleba ze smalcem oraz pierniczków, własnoręcznie przygotowanych i pięknie przyozdobionych  przez Pracownice Cechu. W czasie trwania jarmarku, poza pracownikami szkoły i Cechu, dyżur pełnili uczniowie: Krzysztof Filak, Mateusz Orawiec, Krystian Adamski, Wiktoria Zakrzewska, Roksana Bobrowska, Kinga Borczyk, oraz Wiktoria Bogusz. Bardzo serdecznie wszystkim uczniom dziękujemy. Bardzo nas cieszy liczny udział uczniów w tym ważnym dla nas przedsięwzięciu. Drugim ważnym elementem tego przedsięwzięcia był występ naszych uczniów z jasełkowym programem artystycznym  przed publicznością zgromadzoną z okazji jarmarku na bielawskim rynku. Pod opieką psycholog szkolnej – Pauliny Taraszkiewicz oraz nauczycielki języka polskiego Izabeli Wójcik, przygotowali się do udziału w jasełkach pod tytułem ”Wigilijna ulica”. W bardzo przekonujący i przejmujący sposób pokazali największe zagrożenia na jakie narażeni są obecnie ludzie takie jak : brak czasu dla rodziny, brak umiejętności wspólnego celebrowania świąt, przedkładanie pracy nad więzi rodzinne, nadmierny konsumpcjonizm, pogoń za pieniędzmi i władzą, spłycanie relacji międzyludzkich a także skomercjalizowanie obchodów Świąt Bożego Narodzenia oraz jakie niesie to za sobą skutki. Zakończyli jednak swój występ optymistycznymi wnioskami, które dobrze wpisują się w atmosferę świąt. Wiara ,że człowiek może pokonać słabości jeśli tylko zechce i potrafi znaleźć właściwe osoby do pomocy oraz nadzieja na zmianę siebie poprzez pracę nad sobą – to najważniejsze przesłanie płynące ze sceny. Sposób zaprezentowania tych ważnych treści w połączeniu z dobrą grą aktorską zaprocentowały owacjami ze strony dość licznie zgromadzonej publiczności ,wśród której nie zabrakło wzruszonych bliskich   i przyjaciół. W jasełkach wystąpili: Dawid Barylak – gitara, Wiktoria Bogusz – deklamacja, nastolatka II,  Katarzyna Purzycka – gazeciarz, król, Patryk Skwark – biznesmen, pasterz, Krzysztof Filak – biznesmen II, Grzegorz Paluszek – reporter, Piotr Poliński – kamerzysta, Natalia Słomian – Pelagia, Aleksandra Cech – Franciszka, Kinga Borczyk – nastolatka I, Maryja, Emilia Domagała – mama, pasterz,  Karol Komar – dzieciak, król,  Alicja Zdolska – Józef, Sandra Stachowska – pasterz II, Paweł Bariasz – król,  Gratulujemy naszym szkolnym aktorom udanego występu.