Jarmark Bożonarodzeniowy, 13 grudnia 2015 r.

Tradycyjnie w grudniu czynnie uczestniczymy w Jarmarku Bożonarodzeniowym.

W tegorocznym przedstawieniu odwołaliśmy się do wspomnień starszego pokolenia Polaków, dla których Boże Narodzenie, a szczególnie Wigilijny Wieczór był najpiękniejszym, najbardziej ulubionym, radosnym i rodzinnym świętem. Niektóre obyczaje były i są charakterystyczne dla danego regionu Polski, a niektóre z nich przeszły w zapomnienie. Staraliśmy się pogodzić tradycję z nowoczesnością. Kolędy wyrosły ze starochrześcijańskich pieśni o Narodzeniu. Jest to stary i piękny zwyczaj w naszej polskiej tradycji. Opiewa on narodziny Boga – Człowieka. Kolędy zrosły się nierozerwalnie z dziejami narodu. Towarzyszyły one Polakom nie tylko w dni świąteczne w domach, ale także na polach bitew. W przedstawieniu wg scenariusza mgr Jadwigi Łakomskiej udział brali uczniowie kl. I-III: Sylwia Romanowicz, Nikola Jedoń, Nikola Warżołek, Maria Ziemlak, Sebastian Klemke, Klaudia Magusiak, Izabela Trykoszko.