Góra Grosza w naszej szkole

Jak co roku Samorząd Uczniowski włączył się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” apelując do uczniów i pracowników o wrzucanie do skarbonki zbędnych groszy, z których przy niewielkim wysiłku można zebrać całą „górę” pieniędzy.

Inicjatywa ta ma na celu przywrócenie szacunku dla drobnych monet  i pokazanie, że przy oszczędnym podejściu  można uzbierać duże kwoty, które mają pomóc osobom potrzebującym. Zgodnie z ideą Towarzystwa Nasz Dom,  który organizuje tę akcję co roku  zbierane są drobne monety, aby pomóc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Zgodnie z zasadą – Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Z takim poczuciem przekazaliśmy kwotę  338,67  zł na rzecz potrzebujących, podkreślić należy, że największy udział w zbiórce miała zaprzyjaźniona z nami  Klaudia , która przez rok uzbierała znaczącą część tej kwoty i przekazała na ten szlachetny cel udowadniając swoją postawą, że są wśród nas ludzie wrażliwi i o wielkim sercu.