CECHOWY SPRAWDZIAN UMIEJĘTNOŚCI FRYZJERSKICH

4 lutego w siedzibie Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych odbył się obowiązkowy sprawdzian fryzjerski. W tym roku, w sprawdzianie udział oprócz uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie i Zespołu Szkół Nr 2 z Dzierżoniowa, udział wzięli również uczniowie z Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Świdnicy.

W ramach sprawdzianu zadaniem uczestników w zakresie fryzjerstwa męskiego było strzyżenie i modelowanie. W ramach fryzjerstwa damskiego – również strzyżenie, a także wyciskanie fal na mokro, nakręcenie pierścieni, nakręcenie trwałej ondulacji oraz uczesanie fryzury fantazyjno – wieczorowej. W sprawdzianie udział wzięło 9 osób (w tym z klasy I – 5 osób i z klasy III – 4 osoby). Komisja oceniająca składała się wykwalifikowanych fryzjerów w osobach Barbary Klimczak, Lucyny Pilarczyk, Barbary Buczek oraz Haliny Trzeciak. Komisja oceniająca stwierdziła, że poziom umiejętności fryzjerskich uczestników sprawdzianu, głównie w klasie III był na bardzo wysokim poziomie. Przewodnicząca Komisji Lucyna Pilarczyk, w podsumowaniu podkreśliła, że Katarzyna Śliz – uczennica klasy III ze Studia Monroe Sabiny Błaszczyk z Bielawy oraz Oliwia Jóźwiak z kl. III z Salonu Małgorzaty Jóźwiak z Dzierżoniowa – najlepiej wykonały strzyżenie i modelowanie męskie, dodatkowo Oliwia Jóźwiak z ZSZ CRRiMP w Bielawie – rewelacyjnie poradziła sobie ze strzyżeniem damskim, a Katarzyna Śliz, również z ZSZ CRRiMP w Bielawie, uzyskała najwyższe wyniki z nakręcania pierścieni i trwałej ondulacji, wyciskania fal na mokro oraz fryzury fantazyjno-wieczorowej. Bardzo dobrze z nakręcaniem trwalej ondulacji poradziły sobie również Izabela Trykoszko z III klasy ZSZ CRRiMP w Bielawie oraz Anna Stasiak z klasy III ZSZ w Świdnicy. Wśród pierwszoklasistów na pochwałę zasłużyła uczennica ZS Nr 2 z Dzierżoniowa Weronika Radomy, która nakręciła pierścienie na wysokim poziomie.

Biorąc pod uwagę wszystkie konkurencje, Komisja wyróżniła najwyższą notą dwie osoby, reprezentujące najwyższy poziom w poszczególnych klasach. Z klasy I Zespołu Szkól Nr 2 w Dzierżoniowie ADRIANNĘ SZMYT  szkolącą się w zakładzie fryzjerskim Barbary Klimczak z Bielawy oraz uczennicę klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej CRRiMP w Bielawie – KATARZYNĘ ŚLIZ, szkoląca się w zakładzie fryzjerskim Sabiny Błaszczyk w Bielawie. Wszystkim uczestnikom sprawdzianu gratulujemy zdolności i umiejętności.

Katarzyna Wierzbicka

Dyrektor Biura Cechu