Boże Narodzenie …To przede wszystkim święto pokoju, miłości i zgody.

Zbliżające się Święta mają w sobie niesamowity nastrój, są oczekiwane,
a jednocześnie mają w sobie pewną tajemniczość, magiczną siłę pojednania i poczucia łączności nie tylko z najbliższymi. Przekazując sobie znak pokoju mamy świadomość bliskości z drugim człowiekiem, którego może nie dostrzegaliśmy na co dzień.

Wiedzą o tym uczniowie ZSZ CRRiMP w Bielawie i jak co roku w okresie bożonarodzeniowym odwiedzają mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, aby wspólnie kolędować. W nastrój świąteczny wprowadzają jasełka w wykonaniu młodzieży; są główne postaci – Józef, Maryja z Dzieciątkiem, anioły. Tekst scenariusza nawiązuje do Ewangelii
o Narodzeniu Jezusa, o znaczeniu tego wydarzenia dla chrześcijan. Seniorzy  chętnie włączają się w śpiewanie kolęd i to wspólne kolędowanie łączy pokolenia, dostarcza wzruszeń
i radości. Nie zabrakło także upominków świątecznych, którymi obdarowani zostali pensjonariusze.

Takie spotkania wdrażają młodzież do podejmowania prób zrozumienia i poznania ludzi starszych; mają na celu przede wszystkim uwrażliwienie na każdego człowieka, bez względu na wiek, pochodzenie czy status materialny. Obserwując reakcje i wzruszenie naszych wychowanków jesteśmy pewni, że z dużym szacunkiem i empatią będą odnosić się do ludzi starszych.

,,Nig­dy nie jest tak, żeby człowiek, czy­niąc dob­rze dru­giemu, tyl­ko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie ob­da­rowy­wany, ob­da­rowa­ny tym, co ten dru­gi przyj­mu­je z miłością.” / Jan Paweł II/

Młodzież biorąca udział w jasełkach to uczniowie klasy I – Nikola Gądek, Marysia Ziemak, Kewin Jurga; kl. II – Klaudia Magusiak, Anna Olszewska; klasa III –  Sylwia Romanowicz, Sebastian Klemke. Opiekunowie: Jadwiga Łakomska, Edyta Popiel.