Informatyczna aktywność uczniów

Aktualności

W ramach profilaktyczno-edukacyjnego programu „Informatyczna aktywność uczestników OHP”, doradca zawodowy MCK Joanna Kosowska  prezentowała uczniom  kl. III  różne formy poszukiwania pracy ze szczególnym uwzględnieniem Internetu..

Nawiązanie kontaktu za pośrednictwem poczty elektronicznej daje wiele korzyści. Pokazuje, że dajemy sobie radę z obsługą tego środka komunikacji, jest nowoczesnym narzędziem komunikacji, które w przedsiębiorstwach nabiera coraz większego znaczenia. Przy korzystaniu z powyższego narzędzia należy jednak pamiętać o kilku zasadach:

  • po pierwsze na potrzeby procesu poszukiwania pracy należy stworzyć profesjonalny adres mailowy,
  •  po drugie w temacie widomości należy wpisać stanowisko pracy na jakie aplikujemy lub podany w ogłoszeniu nr referencyjny,
  • po trzecie w treści widomości należy napisać kilka słów do pracodawcy.

Uczestnicy spotkania mieli też okazję zapoznać się z różnymi stronami internetowymi zajmującymi się zamieszczaniem ofert pracy.

Skip to content