Nasi uczniowie na Wojewódzkiej Spartakiadzie Sportów Obronnych Młodzieży OHP

W dniu 24.05.2018 r. na obiektach Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, odbyła się Wojewódzka Spartakiada Sportów Obronnych Młodzieży OHP.  Było to wspólne przedsięwzięcie realizowane przez Dolnośląską Wojewódzką Komendę OHP, Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych oraz ZR LOK we Wrocławiu.

Do rywalizacji sportowej przystąpiło 14 jednostek organizacyjnych OHP. Naszą szkołę reprezentowali Maciej Orawiec, Marcin Czerkawski, Andrzej Jasiński i Krystian Raczyński. Nad prawidłową organizacją i właściwym przebiegiem Spartakiady  czuwali przedstawiciele Wydziału Wychowawczego OHP wraz z kadrą Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych.  W ramach Spartakiady młodzież zaliczała bieg patrolowy na dystansie 3 km. Dodatkowo dla uczestników OHP przedstawiciele KW Policji we Wrocławiu przeprowadzili szkolenie nt. bezpiecznych wakacji: zachowanie nad wodą, podczas wycieczek pieszych i rowerowych, konsekwencji zawierania przypadkowych znajomości czy zażywania środków odurzających. Zwycięzcy klasyfikacji generalnej WSSO zostali nagrodzeni dyplomami oraz otrzymali nagrody rzeczowe.

Młodzież wraz z kadrą spędziła miło czas w plenerze i przy tradycyjnej wojskowej grochówce obmyślając taktykę na przyszły rok. Wojewódzka Spartakiada Sportów Obronnych Młodzieży OHP to przedsięwzięcie mające na celu ugruntowanie współpracy pomiędzy instytucjami w zakresie edukacji obywatelskiej, patriotycznej i proobronnej młodzieży oraz rozwijania jej sprawności fizycznej.