Kolejne Międzyszkolne Potyczki Sportowe o puchar Starszego Cechu już za nami !

Z okazji Dnia Dziecka zorganizowane zostały Międzyszkolne Potyczki Sportowe, które już na stałe wpisały się w dobre tradycje szkoły. Do udziału zgłosiły się sześcioosobowe drużyny z 4 szkół. Poza drużyną gospodarzy udział w potyczkach wzięli przedstawiciele Gimnazjów nr 1, nr 2 i  nr 3 z Bielawy.

Widowiskową inauguracją tego dnia  był  pokaz sprzętu i omówienie akcji ratowniczej wykonany przez przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielawie, po czym rozpoczęły się konkurencje opracowane i prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego Marka Jończego. Pierwszą z nich był wyścig z układanką ,strzały do bramki to druga konkurencja. Następną były skoki dodawane, kolejna to kwadrat zwinnościowy na czas, następnie strzały do bramki z połowy boiska, rzuty do kosza, a na koniec sztafeta z 6 zadaniami do wykonania. Po bardzo ostrej i wyczerpującej walce  wygrała drużyna , która uzyskała największą sumę punktów, a więc I miejsce przypadło w udziale  drużynie Gimnazjum nr 1, II miejsce zajęli przedstawiciele Zasadniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych, III miejsce Gimnazjum nr 2, IV drużyna z Gimnazjum nr 3. W tych potyczkach wszyscy byli wygrani i otrzymali puchary, medale i dyplomy ufundowane przez starszego Cechu – Kazimierza Rachowieckiego, który dekoracji  oraz wręczania  pucharów  i dyplomów dokonywał w towarzystwie radnych Rady Miejskie j- Krzysztofa Możejko i Kamila Wojciechowskiego oraz Przyjaciela Szkoły Mirosława Przychodniaka.

Po zaciętych i wyczerpujących fizycznie zmaganiach uczestnicy potyczek i kibice mogli delektować się sałatkami warzywnymi i owocowymi oraz kiełbasą z grilla.

Potyczki poprzedzone były działaniami promującymi zdrowie w związku z projektem współfinansowanym przez starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie pn.”Bo zdrowie jest najważniejsze”. W ramach projektu uczniowie wysłuchali wykładów połączonych z prezentacją multimedialną na temat zasad zdrowego odżywiania i chorób, które są skutkiem złego odżywiania i niewłaściwego trybu życia. Cykl wykładów zamykał test i plakaty wizualizujące temat, co  było wartościowym podsumowaniem i utrwaleniem nowo pozyskanej wiedzy. Nagrodą było wspólne grillowanie w bardzo wesołej i sympatycznej atmosferze.