Daily Archives: May 8, 2017

WOLNOŚĆ ODZYSKANA 72 LATA TEMU

8 maja obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięstwa. Ustawa z 2015 zniosła wcześniejsze Święto Zwycięstwa i Wolności, przypadające na 9 maja. Ustanowiono święto, by upamiętnić zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami. Narodowy Dzień Zwycięstwa jest świętem państwowym. Naszym świętem i tego musimy uczyć naszą młodzież. Delegacja pierwszej klasy stanowiąca Poczet Sztandarowy szkoły wraz z Dyrekcją Szkoły i Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie, wzięła udział w uroczystościach.

Published by:

PRÓBNY EGZAMIN CZELADNICZY

DLA UCZNIÓW ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ

CECHU RZEMIOSŁ RÓŻNYCH I MAŁEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W BIELAWIE

Czeladnik to jeden ze stopni kwalifikacji zawodowych, stwierdzający opanowanie przez ucznia zasadniczej szkoły zawodowej – młodocianego pracownika zatrudnionego w celu nauki zawodu w zakładzie rzemieślniczym, umiejętności praktycznych oraz teoretycznych w zawodzie.

Published by: