ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W ZASADNICZEJ SZKOLE ZAWODOWEJ CRRiMP W BIELAWIE

26 czerwca 2015 roku w siedzibie Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla absolwentów oraz klasy I i II Zasadniczej Szkoły Zawodowej CRRiMP w Bielawie.

Na uroczystości obecny był przedstawiciel Urzędu Miasta w Bielawie – Radny Miasta Władysław Kroczak, przedstawiciele organu prowadzącego szkołę, Środowiskowego Hufca Pracy z Dzierżoniowa,  wychowawcy, nauczyciele i przede wszystkim nasi uczniowie – przyszli rzemieślnicy.

Tegoroczne zakończenie roku przygotowane zostało pod hasłem: „Jutro popłyniemy daleko”. Zanim uczniowie i nauczyciele przystąpili do świętowania z okazji wakacji, dyrektor szkoły Pani Maria Tomsia podsumowała kończący się rok szkolny. Przypomniała, w jakich inicjatywach i przedsięwzięciach szkolnych, społecznych i lokalnych uczniowie brali udział, jakie konkursy i uroczystości były organizowane przez szkołę oraz w jakich konkursach organizowanych przez inne podmioty, nasi uczniowie zdobywali nagrody i wyróżnienia.

Szkoła zawodowa, jest ściśle powiązana z praktyczną nauką zawodu, dlatego też i w tej dziedzinie nie mogło zabraknąć szczególnych osiągnięć naszych uczniów. Starszy Cechu Kazimierz Rachowiecki wręczył Mateuszowi Wojtusik, Klaudii Kozłowskiej, Patrycji Kręgiel, Sylwii Romanowicz, Krystianowi Cegiełka, Natalii Fendor, Pauli Kajdzie, Natalii Piotryk i Roksanie Zapała Listy Pochwalne i nagrodę książkową za wzorową postawę pracowniczą oraz ocenę celującą z praktycznej nauki zawodu.

Po licznych nagrodach, złożono uczniom i absolwentom życzenia bezpiecznych wakacji oraz podziękowano za współpracę Dyrektorowi Szkoły Pani Marii Tomsi, która odchodziła na zasłużoną emeryturę. W ramach uznania za dotychczasową pracę, Starszy Cechu Pan Kazimierz Rachowiecki w imieniu Związku Rzemiosła Polskiego odznaczył Panią Marię Tomsię Złotą Odznaką Mistrza za szkolenie uczniów w Rzemiośle.

Na zakończenie uroczystości Dyrektor Biura Cechu przedstawiła zgromadzonym Panią Katarzynę Walczyk, która od 1 lipca 2015 roku będzie pełniła funkcję Dyrektora Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie. Po ciepłych słowach przywitania przez nowego Dyrektora Szkoły, na salę wjechały smaczne torty, którymi smakami delektowali się uczestnicy uroczystego zakończenia roku szkolnego.