Daily Archives: January 11, 2019

Z przedstawieniem „Wigilijna ulica” u pensjonariuszy

„Wigilijna ulica” taki tytuł miało przedstawienie, z którym uczniowie naszej szkoły udali  się w dniu 10 stycznia br. do pensjonariuszy Dziennego Dom Pomocy Społecznej  “Nestor” oraz Domu Pomocy Społecznej w Bielawie. Uczestnicy niczym wędrowna grupa aktorów profesjonalnego teatru wystąpili przed tłumnie zgromadzoną publicznością.  Uczniowie klasy VII, VIII szkoły podstawowej oraz I i II Szkoły Branżowej I Stopnia przygotowani przez psycholog szkolną– Paulinę Taraszkiewicz oraz nauczycielkę języka polskiego Izabelę Wójcik, w bardzo przekonujący i przejmujący sposób pokazali największe zagrożenia na jakie narażeni są obecnie ludzie takie jak : brak czasu dla rodziny, brak umiejętności wspólnego celebrowania świąt, przedkładanie pracy nad więzi rodzinne, nadmierny konsumpcjonizm, pogoń za pieniędzmi i władzą, spłycanie relacji międzyludzkich a także skomercjalizowanie obchodów Świąt Bożego Narodzenia oraz jakie niesie to za sobą skutki. Zakończyli jednak swój występ optymistycznymi wnioskami, które dobrze wpisują się w atmosferę świąt.

Published by: