Z cyklu “Nasza Kadra” – Marek Jończy

W ramach cyklu “Kadra szkoły” z dumą prezentujemy dzisiaj człowieka legendę wśród nauczycieli wychowania fizycznego – “Profesora” Marka Jończego.

20220307_102414
Pan Marek z powodzeniem inspiruje i motywuje naszych uczniów do uprawiania sportu w ramach zajęć z wychowania fizycznego.
Jest także wychowawcą klasy 3b, która jak wieść niesie po szkole, nie zamieniłaby go na nikogo innego. Ciekawostką jest to, że “Profesor” Marek może pochwalić się już 39-letnim stażem pracy jako nauczyciel. Co ciekawe, do jego wychowanków zaliczają się także niektórzy, nieco młodsi, nauczyciele naszej szkoły.

Prywatnie Marek Jończy uwielbia piłkę nożną, koszykówkę, narciarstwo i jazdę na rowerze. W przeszłości był jednym z bramkarzy najlepszych w historii drużyn trampkarzy i juniorów klubu Bielawianka Bielawa w latach 70-tych. Był także jednym z założycieli i trenerem w UKS “Champion” (piłka nożna) w latach 1996-2011. W latach 80-tych pełnił także funkcję prezesa i wiceprezesa TKKF “Sowa”.
Co tu dużo mówić – po prostu człowiek orkiestra.