Z cyklu “Nasza kadra” – Adam Kapka

Nasza szkoła to nie tylko fantastyczni uczniowie. Mamy również świetną kadrę, która inspiruje, ciągnie w górę i wydobywa z młodzieży co najlepsze.

Jednym z naszych nauczycieli jest powszechnie lubiany “Profesor Adam Kapka”. Na co dzień dzieli się on z uczniami wiedzą z historii oraz WOS-u. Jest także dumnym wychowawcą klasy 3a.

20220307_101242

Prywatnie uwielbia sporty walki, które uprawia od 10 lat. Trenuje z sukcesami Brazylijskie Jiu-Jitsu (posiada brązowy pas) oraz MMA. Po pracy uczniowie mogą go spotkać w klubie Bebson Bielawa, gdzie doskonali swoje umiejętności.
20220307_175045
Uważa, że w życiu należy zachowywać równowagę dlatego stawia nie tylko na rozwój fizyczny. Pan Adam jest magistrem historii nauczycielskiej i WOS-u na Uniwersytecie Wrocławskim.
Ukończył również podyplomowo administrację publiczną na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz zarządzanie produkcją i usługami na Uniwersytecie Ekonomicznym.