Warsztaty fryzjersko- kosmetyczne w Dzierżoniowie

W dniu tak szczególnie miłym dla wszystkich kobiet jak 8 marca, uczennice klasy pierwszej dzięki nawiązanej współpracy pomiędzy Hufcem Pracy w Dzierżoniowie, a Dziennym Domem Pomocy Społecznej  w Dzierżoniowie z okazji Dnia Kobiet wzięły udział   w kolejnych warsztatach kosmetyczno- fryzjerskich. Dziewczęta kształcące się w zawodzie fryzjer uzbrojone w szczotki, grzebienie, spinki, nożyczki, szczotki, suszarki i prostownice przystąpiły do działania, by wyczarować najlepsze fryzury i cięcia oraz kolorowe paznokcie. Mimo, że było aż 6 stanowisk tworzyły się małe kolejki, ale pensjonariusze cierpliwie czekali, by poddać się miłej metamorfozie.

W międzyczasie były rozmowy  o zabiegach pielęgnacyjnych i upiększających oraz oczywiście o tym, jak ważne dla dobrego samopoczucia jest dbanie o siebie w każdym wieku. Korzystając z okazji i ze zdobytych umiejętności zawodowych uczestniczki  wykorzystały je w dobrym celu. Panie i panowie byli natomiast zachwyceni, że mogli oddać się w młode ręce, które tak chętnie pracowały.

Inicjatywa wśród wszystkich zgromadzonych wywołała uśmiech i dobry nastrój. Młodzież nie tylko przećwiczyła pracę z klientem i sprawdziła umiejętności fryzjerskie, ale przypomniała sobie, że bezinteresowność i drobny gest mają moc. Uczestnicy otrzymali słodkie podziękowania oraz kartki własnoręcznie przygotowane przez pensjonariuszy, ale i tak najcenniejsze były słowa jednej z Pań, która stwierdziła, „że dawno się tak dobrze nie czuła”.

Dorota Kożuszek- st. wychowawca HP Dzierżoniów