TO JUŻ JEST KONIEC, ZNOWU SĄ WAKACJE, CZYLI ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

W uroczystości zakończenia roku szkolnego 2014/2015 udział wzięli: Władysław Kroczak – zastępca przewodniczącego Rady Miasta, Starszy Cechu – Kazimierz Rachowiecki, Starszyzna Cechowa, Dyrektor biura Cechu – Katarzyna Wierzbicka, pracodawcy, rodzice, nauczyciele i uczniowie.

Podsumowanie pracy szkoły dokonała dyrektor szkoły Maria Tomsia. Pogratulowała wszystkim uczniom uzyskanych wyników końcowo rocznych. Szczególne gratulacje i życzenia pomyślności w dorosłym życiu zostały złożone na ręce absolwentów szkoły; Krystian Cegiełka, Sylwester Cieślik, Dawid Dziarmaga, Natalia Fendor, Paula Kajda, Sandra Kamionka, Krzysztof Łuczak, Nikoleta Nowak, Natalia Piotryk, Patryk Skiepko, Skiert Patrycja, Roksana Zapała. Prestiżową nagrodę „Prymus Szkoły” otrzymała Natalia Fendor. Były też nagrody książkowe, nagrody przyznane przez Cech oraz HP Dzierżoniów.

Uczniowie klasy III uroczyście złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie oglądali prezentacje multimedialną z życia absolwenta. Każdy absolwent otrzymał oglądaną prezentację, list gratulacyjny i oczywiście dobre świadectwo.

Końcowa część uroczystości to życzenia bezpiecznych wakacji i pożegnanie dyrektora szkoły Marii Tomsi, która odchodzi z pracy. Starszy Cechu p. K. Rachowiecki w imieniu Związku Rzemiosła Polskiego odznaczył M. Tomsię Złotą Odznaką Mistrza za szkolenie uczniów w Rzemiośle.

Uroczystość zakończyła się odsłonięciem tablicy „Prymus Szkoły”, a na salę wjechał tort, który zjedli wszyscy uczestnicy.

Uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcą i odbiór świadectw.