Święto Niepodległości – uroczystości w Zespole Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się w szkole od prezentacji multimedialnej przedstawiającej najważniejsze fakty historyczne. Ich znajomość jest niezbędna każdemu Polakowi, dlatego w procesie edukacji patriotycznej nie można ich pominąć. Nastrój święta podkreślała odpowiednia dekoracja szkoły i biało-czerwone barwy. Działania te służyły również przygotowaniu do właściwego udziału w miejskich uroczystościach, które odbyły się 11 listopada w Bielawie.

W uroczystościach szkołę reprezentowali uczniowie klasy I –Ilona Raczyńska i Maciej Samek oraz Poczet Sztandarowy z chorążym Maciejem Orawcem oraz asysta, którą stanowiły Patrycja Stolarczyk i Dominika Kasprzak wraz z dyrektor szkoły –Alicją Kossowską oraz komendant Hufca Pracy w Dzierżoniowie Jadwiga Hajduk – Stalica. Cech Rzemiosł Różnych w Bielawie reprezentowany był przez Starszego Cechu – Kazimierza Rachowieckiego, Członka Zarządu Cechu -Wiesława Bełza, którzy wystąpili w swoich tradycyjnych strojach, podkreślając rangę tego święta. W uroczystościach wzięła również udział dyrektor Biura Cechu – Katarzyna Wierzbicka.
Wydarzenie rozpoczęła Msza święta w kościele pod wezwaniem WNMP w Bielawie
w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie kolumna marszowa z Pocztami Sztandarowymi
i innymi uczestnikami obchodów, udała się na Plac Kombatantów, tam rozpoczęła się druga część uroczystości. Po zmianie wart i odśpiewaniu hymnu państwowego, przewodniczący Rady Miejskiej Bielawy Zbigniew Dragan wygłosił okolicznościowe przemówienie.
Na koniec dla upamiętnienia wszystkich tych, którym zawdzięczamy niepodległość, delegacje władz samorządowych, organizacji i szkół, złożyły wiązanki kwiatów i znicze, wśród delegacji nie zabrakło również naszych przedstawicieli. Zakończeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie Roty.