Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada jest obchodzony Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Ma on służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć i być uprzejmym dla innych. Obecnie jest ono obchodzone w ponad 180 krajach na świecie.

Święto zostało ustanowione w 1973 roku jako World Hello Day w Stanach Zjednoczonych, z inicjatywy amerykańskich studentów – braci Briana i Michaela McCormacków.

Postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem, do którego doszło w tym samym roku. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Propagowanie życzliwości miało za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

W Polsce Dzień Życzliwości jest obchodzony od 2006 roku.

Również w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Życzliwości. Pedagog szkolna pani Edyta Popiel wraz z uczniami przygotowała gazetkę tematyczną  definiując życzliwość i sposób jej wyrażania, a przede wszystkim proponując ją do codziennego wdrażania  i okazywania sobie nawzajem przez cały rok. Najważniejsze przesłanie brzmi : Każdego dnia witamy się  i pozdrawiamy spotkanych ludzi. Uśmiech i serdeczność oraz dobre słowo niech zawsze nam towarzyszą na szlakach naszej podróży życia, nawet gdy zawędrujemy bardzo daleko – do obcych krajów i na inne kontynenty.