Samowiedza – poznajemy siebie, czyli zajęcia z doradcą zawodowym

W dniu 04.12.2017 roku odbyły się zajęcia z comiesięcznego cyklu spotkań dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie, zorganizowane przy współpracy z Hufcem Pracy z Dzierżoniowa. Zajęcia były kontynuacją tematu: „Poznajemy siebie”. Młodzież podczas zajęć zgłębiała wiedzę dotyczącą obrazu samego siebie, poznawała swoje cechy charakteru, mocne i słabe strony, umiejętności, zdolności, zainteresowania, marzenia, postawy oraz wartości.

Uczniowie dowiedzieli się również, jak ważny w naszym życiu jest system przekonań na temat własny, innych ludzi oraz otaczającego nas świata, czyli samowiedza. Obraz siebie decyduje nie tylko o tym jak myślmy o świecie, jaki mamy stosunek do innych ludzi, ale również o tym, jakie cele sobie stawiamy, jak oceniamy swoje zdolności, oraz własną skuteczność. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w warsztatach. Wykazali się niezwykłą umiejętnością słuchania i kompetentną realizacją powierzonych zadań. Dali się poznać jako osoby pracowite, rzetelne i sumienne. Wspólne ćwiczenia ujawniły wartościowe i pożądane cechy osobowości, takie jak komunikatywność, aktywność oraz dużą kreatywność.

Tekst: Edyta Stachowicz – doradca zawodowy MCK Bielawa.
Zdjęcia: wychowawca klasy