“Rzemieślnicy na start”- pierwsza tura praktyk zawodowych za nami

W ramach realizowanego przez Cech projektu „Rzemieślnicy na start” zakończono pierwszą turę praktyk zawodowych uczniów Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie u innych pracodawców. W ciągu czterech tygodni w okresie od marca do kwietnia dziewiątka naszych uczniów odbywała praktyki u różnych wałbrzyskich i lokalnych przedsiębiorców. Damian Paluszek – murarz-tynkarz i Nikolas Stychno – elektryk trafili do firmy instalatorskiej 1INLAND Agnieszki Lech w Boguszowie-Gorce, Agnieszka Setla i Maria Ziemak – uczennice w zawodzie kucharz praktykę odbywały w Przedsiębiorstwie Wielobranżowym BIESIADA Sp.zo.o. w Wałbrzychu, mechanicy pojazdów samochodowych – Michał Mika i Daniel Twardzik trafili do wałbrzyskiego salonu Citroena VEGA CAR Marka Chojwy, elektromechanik Łukasz Abramowicz oraz mechanik pojazdów samochodowych Łukasz Hendzel – do wałbrzyskiego salonu Renault PROMOTOR Sp. zo.o., a ślusarz Wojciech Radziewicz praktykę odbywał w bielawskiej firmie BSK-TECH Precyzyjna obróbka metali.

Uczniowie zapoznali się z nowymi rozwiązaniami technologicznymi, poznali inną organizację pracy, inny asortyment produkcji i usług. Miesięczny wyjazd poza własny zakład pracy pozwolił odnieść liczne korzyści, głownie zwiększające szansę na zatrudnienie. Najważniejszą z nich było uzyskanie nowych umiejętności i nowych doświadczeń w innym niż dotychczasowe – miejscu pracy. Uczestnikom zapewniono noclegi w hostelu, środki finansowe na wyżywienie i dojazdy na weekendy do domów rodzinnych oraz stypendium w kwocie 2000 zł, wypłacone na konto bankowe po zakończonej praktyce. Od września 2018 roku taka sama oferta czeka na następnych uczestników projektu – uczniów Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie.