Razem Bezpieczniej

Razem Bezpieczniej– 1-7 HP Dzierżoniów po raz kolejny w czołówce

Stara Kopalnia w Wałbrzychu to miejsce gdzie odbył się finał rejonowy konkursu wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej” . Organizatorami imprezy były: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Komenda Powiatowa Policji w Wałbrzychu, Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP we Wrocławiu oraz wałbrzyski Hufiec Pracy. Podczas konkursu jego uczestnicy mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności dotyczące m.in. zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia.

XIX Edycja Konkursu Wiedzy o Policji „Razem bezpieczniej” stanowi ważny element dziewiętnastoletniej współpracy dolnośląskiej policji z Ochotniczymi Hufcami Pracy w zakresie działalności profilaktycznej i wychowawczej na rzecz młodzieży. Konkurs jest nie tylko okazją do rywalizacji między jednostkami OHP, ale przede wszystkim wartościową formą realizacji celów edukacyjnych i wychowawczych wśród uczestników OHP.

W ramach przygotowań do konkursu uczestnicząca w nim młodzież zapoznawana jest m.in.  z działalnością Policji, jej strukturami, zadaniami i uprawnieniami. Zdobywa również wiedzę dotyczącą zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia terrorystycznego oraz reagowania na zdarzenia niosące znamiona przestępstwa, a także nabywała umiejętności związanych z prewencją kryminalną.

Uczestnikami konkursu, który odbył się 08 listopada br. tym razem było 7 drużyn m.in. z Wałbrzycha, Bielawy, Ziębic, Świdnicy, Dzierżoniowa, Ząbkowic Śląskich oraz Bystrzycy Kłodzkiej. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i zadania praktycznego. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwała komisja składająca się z przedstawicieli KWP Policji we Wrocławiu oraz KPP Wałbrzych.

Zwycięzcami tegorocznego rejonowego finału konkursu została drużyna reprezentująca HP Wałbrzych, drugie miejsce zajęła drużyna z HP w Dzierżoniowie, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna ze Świdnicy.

Hufiec Pracy w Dzierżoniowie reprezentowała drużyna składająca się z uczniów klasy I Branżowej Szkoły Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie: Ilona Raczyńska, Dominika Kasprzak i Maciej Samek. Gratulujemy uczniom wielkiego sukcesu.

Konkurs, oprócz dostarczenia świetnej zabawy, spełnił także swoje cele wychowawcze
i edukacyjne, a zdrowa rywalizacja i emocje mu towarzyszące potwierdziły potrzebę jego kontynuacji w następnych latach.

Tekst i zdjęcia – st. wychowawca Marek Gołębiowski