Pomagamy ziemi-sadzimy drzewa

13 maja 2019 roku uczniowie II klasy w ramach inicjatywy samorządowej „Sadzimy drzewa – pomagamy Ziemi”, wzięli udział w bardzo ciekawych spotkaniach, dotyczących działań proekologicznych w naszym regionie. Podczas spotkania mającego miejsce w najstarszych górach Europy czyli Górach Sowich młodzież mogła zobaczyć na żywo to, czego wcześniej uczyła się na lekcjach, wykonać interesujące doświadczenia oraz zaobserwować wiele zjawisk przyrodniczych. Tutaj w Sudetach można spotkać wiele zwierząt podczas leśnych spacerów tj. muflony, daniele czy dziki.

W poniedziałek 13 maja byliśmy gośćmi leśniczego z Bielawy – Pana Jarosława Dąbrowskiego oraz Pani Moniki Drozdowskiej reprezentującej Nadleśnictwo w Świdnicy, którzy przedstawili nam sytuację drzew w  regionie oraz opowiedzieli o wszelkich zagrożeniach będących w ostatnich latach  prawdziwą zmorą leśników.

Spotkanie zwieńczone zostało symbolicznym posadzeniem drzewa, a kolejna sadzonka otrzymana od Nadleśnictwa Świdnicy znajdzie swoje miejsce na terenie naszej szkoły.

Jak ważna jest flora i fauna nikogo o tym nie trzeba przekonywać. Jednakże edukacja w tym zakresie wśród młodych ludzi jest bardzo potrzebna by świadomie zrezygnować z wielu niszczących środowisko przyzwyczajeń.