Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom

18 marca 2016 r. Zasadnicza Szkoła Zawodowa Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie wzięła udział w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej p/h: Młodzież zapobiega pożarom. Szkołę reprezentowali Łukasz Abramowicz, Karol Winiarski oraz Nikolas Stychno. Nasi uczniowie wykazali się doskonałą wiedzą na temat historii oraz tradycji ruchu strażackiego,  umiejętnościami  i znajomością przepisów w zakresie ratownictwa, ochrony przeciwpożarowej.

Organizatorami Turnieju byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dzierżoniowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie, Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie i Zespół Gimnazjów nr 3 im. Stanisława Konarskiego w Dzierżoniowie, natomiast patronem honorowym- Starosta Dzierżoniowski.