Konkurs „Wiedzy o Polsce i Czechach”

W dniu 8 października br. uczestnicy Hufca Pracy w Dzierżoniowie wzięli udział w kolejnej edycji Konkursu Wiedzy o Polsce i Czechach w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Obywateli Ziemi Kłodzkiej  współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskie 2018.Uczestnicy z Polski i Czech rywalizowali w 4-osobowych grupach w dwóch kategoriach wiekowych: do 16 i powyżej 16 roku życia. Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Orawiec, Mateusz Orawiec, Kacper Kumórek oraz Ryszard Jaworski. Pierwsza część konkursu składała się z części pisemnej i obejmowała zagadnienia z historii Polski oraz Czech. Uczestnicy musieli odpowiadać na pytania dotyczące między innymi gospodarki, historii i kultury obu krajów. Drugą częścią konkursu, praktyczną były rozmówki polsko-czeskie.

Tematyka była niełatwa, jednak nasi uczniowie zostali wyróżnieni za udział w konkursie. Konkursu był okazją do pogłębienia wiedzy na temat historii Polski i Czech oraz integracji z naszym południowym sąsiadem.