Konkurs Wiedzy o Mieście i Rzemiośle o Puchar Burmistrza Miasta.

Tradycją już jest, że w kwietniu zapraszamy uczniów bielawskich  gimnazjów do rywalizacji

w Konkursie Wiedzy o Mieście i Rzemiośle o Puchar Burmistrza Miasta.

Patronat honorowy nad konkursem objęli i puchary ufundowali: Burmistrz Miasta Bielawa Piotr Łyżwa, Przewodniczący Rady Miasta Bielawa Zbigniew Dragan i Prezes Zarządu Izby Rzemieślniczej w Opolu Tadeusz Staruch. Celem konkursu jest propagowanie walorów historyczno-turystycznych miasta oraz rozpowszechnianie wiedzy o rzemiośle i naszej szkole.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny z czterech bielawskich gimnazjów  oraz Gimnazjum nr 1 z Dzierżoniowa. Zawodnicy nie mieli łatwego zadania. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę z hasłem głównym (,,Krzysztof Pludro autor kroniki”), omówić wylosowany zawód i oglądając stare obiekty na fotografiach autorstwa Pana Tadeusza Łazowskiego, odgadnąć odpowiadający mu aktualny wygląd obiektu. Była to konkurencja bardzo trudna, ponieważ młodzi ludzie nie zawsze przywiązują wagę do historii, a więc była to wyprawa w przeszłość. Natomiast teraźniejszość miasta obejrzeliśmy podczas prezentacji multimedialnej. Zawarte w niej informacje posłużyły do odpowiedzi na wylosowane pytania. Głównym źródłem wiedzy niezbędnej do prawidłowych odpowiedzi była ,,Kronika Bielawy” autorstwa Krzysztofa Pludro, a także ,,Bielawa wczoraj i dziś” Tadeusza Łazowskiego.

Po zaciętej rywalizacji

I miejsce, a więc puchar Burmistrza Miasta Bielawa zajęło Gimnazjum nr 2;

II miejsce i puchar Przewodniczącego Rady Miasta – Gimnazjum nr 1;

III miejsce i puchar Prezesa Zarządu Izby Rzemieślniczej w Opolu – Gimnazjum nr 3;

IV – miejsce – Gimnazjum nr 5; V miejsce – Gimnazjum nr 1 Dzierżoniów. Chwile oczekiwania na ogłoszenie wyników umiliła swoim występem wokalnym uczennica naszej szkoły Klaudia Magusiak. Po wręczeniu pucharów dla szkół i dyplomów dyrektor szkoły mgr Maria Tomsia zaprosiła uczestników i gości na słodki poczęstunek sponsorowany przez lokalnych rzemieślników: Mirosława Kwiatkowskiego i Marią Sobczak, a nasze adeptki fryzjerstwa miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na głowach chętnych gimnazjalistek. Zapraszamy za rok. Do zobaczenia.