Konkurs Fryzjerski dla Juniorów Organizowany przez Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie – 05.06.2016 r.

W ostatni dzień Dni Bielawy na Ośrodku Wczasowo Wypoczynkowym Sudety odbył się zorganizowany przez Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie Konkurs Fryzjerski dla Juniorów. Patronat nad Konkursem objęli: Burmistrz Miasta Bielawy Piotr Łyżwa, Przewodniczący Rady Miejskiej Bielawy Zbigniew Dragan, Prezes Izby Rzemieślniczej w Opolu Tadeusz Staruch oraz Starszy Cechu Kazimierz Rachowiecki.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół zawodowych, odbywających naukę zawodu – fryzjer w zakładach rzemieślniczych zrzeszonych w Cechach. W tym roku, konkurs miał rangę konkursu międzynarodowego, ponieważ do udziału oprócz zawodników z Polski, zgłosiła się uczennica fryzjerstwa z Czech. Niestety, dzień przed konkursem, jej stan zdrowia spowodował, że nie mogła przyjechać do Bielawy. Ostatecznie w konkursie udział wzięło siedmioro uczestników z zakładów fryzjerskich znajdujących się w Bielawie, Dzierżoniowie oraz Nowej Rudzie. Zadaniem konkursowym było wykonanie w ciągu 50 minut fryzury fantazyjnej wieczorowej. Do zadania przystąpiła 1 osoba z klasy I, 4 osoby z klasy II i 2 osoby z klasy III. Trzyosobowa komisja oceniająca, w składzie wykwalifikowanych mistrzów szkolących, członków komisji na egzaminach czeladniczych w osobach Lucyny Pilarczyk i Barbary Klimczak z Bielawy oraz Beaty Raczyńskiej z Kłodzka, miała trudny wybór, ponieważ poziom wszystkich zawodników był na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczyły zdobyte podczas oceniania punkty. Godne podkreślenia jest to, że najwyższy poziom reprezentowali drugoklasiści i pierwszoklasistka. I to właśnie uczniom tych klas przypadły trzy główne nagrody ufundowane przez Hurtownię Kosmetyczno-Fryzjerską SILHOUETTE DCD z Dzierżoniowa oraz Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie. I MIEJSCE i Puchar Burmistrza Miasta Bielawy zajął uczeń II klasy Zespołu Szkół Nr 2 w Dzierżoniowie, szkolący się z Salonie Fryzjerskim „JOLA” Jolanty Buczyńskiej w Bielawie – MATEUSZ MILEJSKI, II MIEJSCE i Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Bielawy zajęła uczennica II klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie –  KATARZYNA ŚLIZ, szkoląca się w Studio Monroe Sabiny Błaszczyk w Bielawie, a III MIEJSCE i Puchar Prezesa Izby Rzemieślniczej w Opolu zdobyła uczennica klasy I Zespołu Szkół Nr 2 w Dzierżoniowie, szkoląca się z Salonie Fryzjerskim „JOLA”  Jolanty Buczyńskiej w Bielawie – SANDRA DASZKIEWICZ. Ponieważ poziom wykonanych fryzur był bardzo wysoki, w tym roku przyznano jedno wyróżnienie. Uczennica II klasy –  Natalia Granek, szkoląca się w Salonie Fryzjerskim Michała Mroszczaka z Dzierżoniowa, otrzymała puchar – wyróżnienie Starszego Cechu. Laureatom trzech głównych miejsc serdecznie gratulujemy zdolności, umiejętności oraz pomysłowości. Ze względu na bardzo wyrównany poziom powstałych arcydzieł na głowach wszystkich modelek, gratulacje i drobne upominki ufundowane przez bielawski Cech oraz Hurtownię Fryzjerską „DAWID” z Kłodzka, należały się również pozostałym uczestnikom: z klasy II – Karolinie Skolmowskiej oraz z klasy III – Agnieszce Kowerko i Jesice Bagińskiej.

Katarzyna Wierzbicka

Dyrektor Biura Cechu